Info

avatar Ten blog rowerowy prowadzi Hruby z miasteczka Mieszkowice, Szczecin. Mam przejechane 23637.36 kilometrów w tym 6047.50 w terenie. Jeżdżę z prędkością średnią 20.14 km/h i się wcale nie chwalę.
Suma podjazdów to 85290 metrów.
Więcej o mnie.

baton rowerowy bikestats.pl

Wykres roczny

Wykres roczny blog rowerowy Hruby.bikestats.pl

Tbilisji - Kiketi przez Mtsminda Park

Sobota, 17 maja 2014 · dodano: 13.08.2014 | Komentarze 0

Mtsminda ParkTRASA
Gotowi do drogi. Ruszamy w Gruzję.

Sprawdzanie trasy przy Fredom Square .


Sugerując się Garminem trafiliśmy pod cmentarz na wzgórzu pod Mtsminda Park


Dalej drogi już nie było. Więc było noszenie rowerów po schodach.

Widok z stacji przesiadkowej kolejki do Mtsminda Park. Do kolejki jest zakaz wsiadania z rowerami. Ale jak się okazało tylko teoretyczny. Bo panowie z ochrony nie tylko pozwolili nam pojechać na górę to jeszcze pomogli zapakować rowery a jeden pojechał z nami na górę pomóc je wypakować. Warto dodać że nie mieliśmy biletów. Pan ochroniarz powiedział że to nie problem zapłacimy na górze. Ale już na górze nie chciał pieniędzy :D Ot Gruzja.  


Po zjedzeniu obiadu w restauracji w Mtsminda Park ruszyliśmy dalej z nadzieja że jeśli jesteśmy na górze to już nie będzie pod górę. Jak bardzo byliśmy nieświadomi jak się wyjeżdża z  Tbilisji w wybranym przez kierunku jakieś 20 km dalej nadal jadąc pod górę. W tle widać Tbilisji i nadajnik w Mtsminda Park.Dłuższy postój przy sklepie w Kojori.

W Kiketi u naszego gospodarza na najbliższą noc. Giergija. Nasza znajomość zaczęła się w typowy dla Gruzji sposób. Było już na tyle późno że postanowiliśmy poszukać noclegu. Podjechaliśmy więc w Kiketi pod sklep i spytaliśmy o to pierwszego napotkanego Gruzina. I kilkanaście  minut później byliśmy gośćmi w jego daczy. Bo Giergij mieszka w Tbilsji a w Kiketi ma drugi dom. Było super. Super atmosfera, granie na gitarze,  super jedzenie, super wygodne łózko .... 


Kategoria GruzjaKomentarze
Nie ma jeszcze komentarzy.
Komentować mogą tylko zalogowani. Zaloguj się · Zarejestruj się!